Blog - Všechny příspěvky

Diplomka

Programování18. leden 2007, 15:05

V posledním příspěvku jsem psal, že bude nová verze stránek (tuším, že by mohla být už čtvrtá), ale zatím se nic nekonalo. Měl jsem dost práce a dodělával jsem diplomku. Práce je stále dostatek, ale diplomová práce už je odevzdána.

"Diagnostika pacientů s Parkinsonovou chorobou" je její oficiální název. Ve spolupráci s lékaři v Motolské nemocnici jsme navrhli sadu testů, které budou pacienti provádět na tabletu, připojenému k počítači. Navrhnul a napsal jsem aplikaci, která data ukládá do databáze. Data jsem zkoumal v MatLabu - různé filtry, transformace a tak dále, až jsem naleznul několik příznaků, které by mohly o třesu vypovídat. Tyto analytické nástroje a vizualizace jsem zpětně implementoval do aplikace a databáze pro lékaře.

Koho to zajímá, může si o tom přečíst více.

Teď už to jen obhájit a udělat státnice. Pak mě čeká ještě práce, která poslední dobou dost zahálela, ale nová verze stránek se už blíží. Snad v březnu.

Sliby chyby. Howk.

Zavíráme krám

Ostatní17. září 2006, 20:11

Jen dočasně. Po roce provozu, třiadvaceti článcích (to jsou téměř dva na měsíc! :o) ), po právě proběhnuvším přechodu na nový server a čekání na vyřízení živnostenského listu připravuji další verzi stránek. A jako obvykle bude lepší než kdy dřív ;-)

Zbavte se <embed>

Webdesign11. červenec 2006, 11:58

Před časem jsem hledal způsob, jak vložit na stránku video. Hledal jsem, hledal, ale marně. Žádný způsob vyhovující standardům jsem nenašel, všechny vyžadovaly použití element <embed>, který nevyhovuje standardům - je to jen proprietární rozšíření. Dnes vyšel na ALA hledaný článek Bye, bye <embed>. Tento postup si vystačí s jedním elementem <object>. (Se dvěma, pokud trváte na tom, že použijete atribut classid). Tento zápis umožňuje vkládat soubory wmv i mov v souladu se standardy.

O vkládání flash animací se můžete více dozvědět v článku Flash Satay na tomtéž serveru, nebo česky Jak správně vložit Flash do stránky, kterýžto postup funguje i po prohraném sporu Microsoftu se společností Eolas.

SEO - optimalizace pro vyhledavače

Webdesign29. duben 2006, 10:19

Shromáždil jsem několik odkazů na užitečné články a seriály, které vám pomohou při tvorbě webu. Zabývají se copywritingem (psaní textů pro web) a SEO (Search engine optimization) nebo-li optimalizací pro vyhledavače. Neb správná slova prodávájí a zvyšují návštěvnost:

Dále odkaz na užitečné SEO nástroje, které vám s analýzou pomůžou a dva weblogy, které se optimnalizaci pro vyhledavače věnují: Martin Snížek a Vít Dlouhý.

Teď se ještě všech uvedených rad držet a neusnout na vavřínech... ;-)

Starší příspěvky